Szelfi tippek és trükkök, hogy ne csak a filteren múljon minden!

magsafe selfibot

Ne is tagadjuk! Szeretünk magunkról képeket készíteni és persze azt is szeretjük, ha azok jól sikerülnek. Persze rengeteg filter, azaz „szépség-szűrő” app áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy megjelenésünk kifogástalan legyen egy-egy képen. Viszont ott van a sok fanyalgó is, akik besokalltak az egyenarcoktól, így ma már elmondhatjuk, hogy kifejezett filter-ellenes mozgalom indult a világon. Sztárok, híres emberek mutatják meg magukat különféle beauty trükkök nélkül. Éppen ezért egyre nagyobb szerephez jut a kreativitásunk! Lássunk néhány tippet és trükköt, hogy filter nélkül is szuper képek készüljenek!

Minden jó fotó alapja: a tiszta képernyő

Azzal ugyebár mindenki egyetért, hogy poros, zsíros képernyővel nem készülnek igazán igényes fotók. Tehát figyeljünk arra, hogy ne legyen koszos, és erre lehetőleg ne csak a fotók készítéskor ügyeljünk! Ha le szeretnék tisztítani a képernyőt, akkor erre a legjobb egy mikroszálas törlőruha, vagy az erre külön kialakított tisztítókendő. A profi szelfikészítők tuti mindig tartanak maguknál egy ilyen csomagot! Az sem baj, ha már eleve védjük a telefonunkat a különféle külső hatásoktól.

mikroszálas törlőruha telefon tisztításhoz

Fény és árnyék kérdése

Persze ahhoz már nagyon profinak kell lenni, hogy egy tökéletes naplementét lefotózzunk. De ha nem tudjuk elkapni, akkor is készíthetünk magunkról jó képeket. Nem kell ehhez nagy tudomány, de a különféle fényhatásokra mindig figyelni kell. A legjobb az árnyék, vagy félárnyék, így a fény szemből éri majd az arcunkat. Az ciki lehet, ha a telefon árnyéka is rákerül egy-egy fotóra, ezért jó, ha erre is figyelünk. Akkor se fotózzunk ha szemből jön a fény, hiszen az biztosan hunyorgós lesz! Ha pedig árnyékban állunk ne legyen a háttér napsütött, mert akkor belőlünk csak egy árnyékos paca lesz.

Igényes háttér

Mindenki ismeri a házibuli képeket, ahol a szelfi jól sikerül, de mögötte nem nyújtanak túl szép látványt a bulizó haverok. Azt sem nehéz nem észrevenni, ha egy koszos fal, egy fűtéscső, vagy épp egy teljesen idegen ember lóg bele a háttérbe. Ilyenkor hiába is érezzük azt, hogy éppen életünk szelfijét lőttük, ugyanis a nézők teljesen másra fognak figyelni a képen.

Toka és rövid láb

Sok múlik azon is, hogy milyen szögből fotózzuk magunkat. A kevésbé súlyos esetekben csak annyi történik, hogy torzul az arcunk, és túlzottan felülről fotózva tojásfejünk, alulról nézve tokás kinézetünk lesz. Vagy például szintén felülről fotózva aránytalanul rövid lábaink lesznek a képen.

Persze a lentről készült fotók is lehetnek nagyon viccesek! Az sem túl előnyös, ha egy lentről készült fotón egészen a fejünk tetejéig el lehet látni és aránytalan óriásokként pózolunk. Ha meg túl közelről lőjük az önfotót, szintén sok(k) lehet a nézőknek. Senki sem kíváncsi a bőrhibákra (hacsak nem egy bőrgyógyászati szalonnak, vagy kozmetikumokat gyártó cégnek fotózunk előtte/utána képeket). Egyszóval a helyes szög sok munka és gyakorlás eredménye és ehhez ismernünk kell az arcunkat is!

selfi készítés

Egy remek segédeszköz: a szelfibot

A szelfibot megnyújtja a kezet, ráadásul több módon fényképezhetjük magunkat vele. A bot szára viszont semmiképpen se nyúljon bele a képbe! Használhatunk kis tripodot is, amire ráállítjuk a telefont, ez a módszer lehetővé teszi, hogy egészen elképesztő helyekről és szögekből fotózzuk magunkat. A legszuperebb választás egy olyan szelfibot, amely egyben tripod is, az pedig a hab a tortán, ha az elsütő gombja Bluetooth-al működik.

gopro selfibot

Egy kis utómunka

Azért ne vessük el teljesen az utómunka jelentőségét. A megfelelő kereteken belül, ízlésesen persze lehet még javítani az eredményen! Ha elkészült egy számunkra elfogadható szelfi, ne osszuk meg azon nyomban. Nézzük meg otthon nagyban az elkészült képet, és ha úgy érezzük javítsunk rajta alkalmazás segítségével. Viszont, ha nehezen álljuk meg a posztolást, akkor azért a telefonon található szerkesztővel fussuk át a művünket. Sok mindenen javíthatunk (és nyilván ronthatunk is) a megfelelő fényerővel, színtelítettség, vagy kontraszt kiválasztásával. A kevésbé jól sikerült képrészleteket pedig le is vághatjuk. Használhatunk másfajta képarányt is a kívánt hatás eléréséhez. Ehhez persze az sem árt, ha van egy szuper telefonunk, amelynek kijelzője elég jó felbontású, fényben gazdag, kellően kontrasztos képet ad!

A képek forrása a www.freepik.com

Array